DKK - Aktualności

Dyskusyjny Klub Książki

dkk wrzesienPowieść opowiada o 30-letniej Laurze, historyku sztuki, która właśnie została matką, a macierzyństwo nieustannie ją zaskakuje i zadziwia. Do wszystkich pułapek bycia mamą podchodzi z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru. Laura ma wprost niezwykłą zdolność prowokowania dziwnych i śmiesznych sytuacji; jeśli ktoś ma wpaść w tarapaty, to na pewno ona. We wszystkich zmaganiach z codziennością towarzyszą jej wierni przyjaciele: znajomi z parku; Dziadek Weroniki, czyli starszy pan, opiekujący się niepełnosprawną wnuczką oraz Rudy, młody anarchista na urlopie wychowawczym, siostra Ilona, zwana larwą i jej narzeczony Perec, który programowo kontestuje każdą działalność zarobkową jako niegodną człowieka.

Nasza bohaterka uwielbia też fora internetowe, śledzi co bardziej głupkowate wątki (są zamieszczone pod koniec każdego rozdziału), ma wirtualne koleżanki. Bohaterka,  pracująca na zlecenie jako tłumaczka, ciągle próbuje znaleźć stałą pracę, ale jak każda młoda matka wie, że nie jest to łatwe.

Czy marzenia bohaterki się spełnią? Na to pytanie otrzymasz odpowiedz czytając powieść. Powieść "Napisz na priv" jest idealną lekturą, którą powinno się zabrać do parku, czy też na wyjazd nad jezioro... Lekka, zabawna historia, która na pewno poprawi humor
i pomoże zapomnieć o różnych kłopotach.
Książka godna polecenia dla tych, którzy mają ochotę uśmiać się do łez, ale również poznać perypetie życia przeciętnej matki.
Zapraszamy na październikowe spotkanie (17.10.2012) na którym będziemy dyskutować nad ksiąską "Prywatne życie Pippy Lee" Rebecci Miller.

::zobacz zdjęcia::

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.