Kalendarz

styczeń 2022
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj382
Wczoraj395
Tydzień777
Miesiąc6325
Wszystkie845054

KĄCIK MALUCHA

Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowie przygotowała specjalną ofertę
dla najmłodszych Gości Biblioteki w tym celu został utworzony Kącik Malucha

km42

Kącik Malucha to miejsce bajkowe. Zostało stworzone specjalnie dla najmłodszych dzieci, które wyruszają w pierwszą samodzielną „podróż” w krainę baśni i wyobraźni.
Kącik Maluch powstał w 2013 roku po to, by nawet najmłodsze dzieci mogły mieć „swoje miejsce”, a przy okazji spędzały czas wśród rówieśników. Kluczem do wiedzy jest umiejętność jej przekazywania. U nas nauka przybiera formę zabawy, dzięki czemu Dziecko w naturalny i łatwy sposób poznaje świat: kolorowe dziecięce mebelki, piękne książki, kącik do rysowania. Tu można z dzieckiem posiedzieć, spokojnie pooglądać książki, poczytać wybrane fragmenty.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowie
zaprasza najmłodszych na spotkania do Kącika Malucha

Program spotkań jest współtworzony przez pracowników biblioteki, rodziców oraz same dzieci.
Spotkania to dobra okazja do wspólnych zabaw z dzieckiem w gronie innych małych dzieci. Te wspólne zajęcia dorosłych i dzieci mają na celu:
- intensywnie rozwijać się ruchowo podczas wspólnych zabaw
- spędzać czas w zgodzie z własnymi potrzebami
- poznawać swoich nowych rówieśników
- rozwijać umiejętności bycia w grupie (dzielenia się zabawką)
- uczą się samodzielności (sprzątając po zajęciach)
- dzieci mogą swobodnie eksperymentować z różnorodnymi materiałami ( farbami, plasteliną, wodą)

 

 

Jest to wyjątkowe miejsce w przestrzeni biblioteki, szczególnie przyjazne dzieciom. Ma ułatwić młodym użytkownikom kontakt z książką, sprawić by był radosny i wyjątkowy. Czytanie ma być zabawą i przyjemnością.
KĄCIK MALUCHA wyposażony w kolorowe dywaniki - koła, małe stoliki, pufy - zwierzęta i pluszowe zabawki zachęca do zatrzymania się i skorzystania z oferowanych tu książek, czasopism, gier i zabaw edukacyjnych oraz materiałów plastycznych. Towarzyszące dzieciom rodzice będą mogli w tym czasie bez pospiechu wybrać lekturę dla siebie.

 

…że dziecko możecie zapisać do Biblioteki od najmłodszych lat? Przeczytanie dwóch stron dziennie dziecku przed snem przyniesie efekty w rozwoju dziecka.

Posiadanie przez dziecko własnej karty bibliotecznej ma wiele walorów edukacyjnych: uczy samodzielności (dziecko posiadające swoją kartę chętnie przychodzi do Biblioteki) i systematyczności (w pewnym momencie samo już pilnuje terminów oddania książki do Biblioteki). W dobie komputeryzacji i internetyzacji warto pokazać dzieciom alternatywę: książkę kolorową, ciekawą, która rozbudzi wyobraźnię.

Od pierwszych chwil życia dziecka, Rodzice powinni obdarzać je miłością i uwagą, stymulować wyobraźnię i rozwój umysłowy. Nic nie służy temu celowi lepiej, niż głośne czytanie książek najmłodszym. Największym darem miłości do dziecka jest poświęcony mu czas. Fundacja ,,ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego”, inicjator kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom” apeluje: jeśli Rodzice mają mało czasu dla swego dziecka, powinni wykorzystać go mądrze, czytając dziecku 20 minut dziennie – codziennie! Dzięki rodzinnym lekturom dziecko czuje się kochane i szczęśliwe, może się zdrowo rozwijać i osiągnąć pełnię swego potencjału.

Rodzice najczęściej chcą, aby dziecko szybko nauczyło się samo czytać. Trudno im zrozumieć, że na początku czytanie jest dla pierwszo- czy drugoklasistów czynnością bardzo trudną. Wiele dzieci po prostu się zniechęca, zanim rozmiłują się w czytaniu. Jeśli jednak rodzice zaszczepią w nich bakcyla czytania, dziecko już samo sięgnie po książki.

Według badań naukowych głośne czytanie dziecku:

- Buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem;

- Zapewnia emocjonalny rozwój dziecka;

- Rozwija język, pamięć i wyobraźnię;

- Uczy myślenia, poprawia koncentrację;

- Poszerza wiedzę ogólną, rozbudza zainteresowania;

- Ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole;

- Wzmacnia samouznanie dziecka;

- Uczy wartości moralnych;

- Rozwija wrażliwość i empatię (zdolność rozumienia i odczuwania stanów psychicznych, zwłaszcza emocjonalnych, innych ludzi, czyli wczuwanie się w ich przeżycia);

- Kształtuje na całe życie nawyk czytania i zdobywania wiedzy;

- Dla dzieci niepełnosprawnych jest ogromną stymulacją, dzięki której rozwijają się lepiej niż ich niepełnosprawni rówieśnicy pozbawieni głośnej lektury.

 

 

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]