czerwiec 2024

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

29 maja 2013 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowie zorganizowała spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem autorem książki „Islandia Trzeci Żywioł”. Spotkanie miało miejsce w ZPO w Węchadłowie.
Roman Pankiewicz jest Krakowianinem, absolwentem szkoły hotelarskiej, zna trzy języki obce. Przez 10 lat pracował zarobkowo poza granicami kraju: w Rosji, Niemczech i Islandii. Czas wolny przeznaczał na poznawanie kultury i zwyczajów rdzennych mieszkańców tych krajów.

Wynikiem wojaży po Islandii jest książka „Islandia Trzeci Żywioł”, w której autor prezentuje ten wspaniały kraj, tak jak odbiera go zwykły człowiek, mieszkający wśród zwykłych mieszkańców. Jako człowiek ciekawy świata i bystry obserwator fotografował wszystkie interesujące obiekty i zjawiska przyrodnicze.

Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli piękne zdjęcia autora, ilustrujące surową przyrodę Islandii, niezwykłe zjawiska atmosferyczne i architekturę. Dowiedzieli się również wiele o życiu mieszkańców wyspy. Relacja w wykonaniu pana Romana była bardzo żywiołowa i spontaniczna, zabarwiona nutą dobrego humoru i jednocześnie zachęcała młodzież do nauki języków obcych oraz do podejmowania w przyszłości odważnych decyzji.

Obecnie Roman Pankiewicz pracuje nad następną książką wchodzącą w skład zaplanowanego tryptyku "Trzy Żywioły". Tym razem autor opisuje swój pobyt u naszych zachodnich sąsiadów, książka mieć będzie tytuł „Niemcy - Drugi Żywioł".

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Po zakończeniu spotkania można było nabyć książkę autora z autografem.

Szczere podziękowania za współpracę kierujemy do Dyrektora Szkoły Pana Marka Szczecińskiego oraz osób biorących udział w spotkaniu.

::zobacz wszystkie zdjęcia::