maj 2024

Za nami kolejna Nocy Bibliotek !

12Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowie wraz z Filią w Górach po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem : „Absurd nie czytać”. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Tegoroczna tematyka spotkania nawiązywała do astronomii, a to z okazjii obchodów Roku Mikołaja Kopernika. W programie przygotowano gry i zabawy, seans filmowy pt. „Pamiętniki Tatusia Muminka”   oraz pokazy w planetarium.

Uczestnicy spotkania odbyli niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. We wnętrzu ogromnej, nadmuchiwanej kopuły, która stanowiła namiastkę kosmosu odbył się ,,Kosmiczny seans". Dzieciaki obejrzały film edukacyjny, dzięki któremu bliżej poznali planety Układu Słonecznego.  Dowiedziały się, jak powstało Słońce  oraz Układ Słoneczny, poznały nazwy i kolejność planet. Razem z Neilem Armstrongiem wylądowały na Księżycu oraz nauczyły się znajdować Północ za pomocą Gwiazdy Polarnej. Planetarium wzbudziło w dzieciach wiele pozytywnych emocji.. Po tych przygodach każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie w stroju kosmonauty korzystając z foto-budki. Mobilne planetarium dostarczyło dzieciom ogromnych, niezapomnianych wrażeń oraz wzbogaciło ich wiedzę na temat kosmosu.