Kalendarz

sierpień 2020
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj83
Wczoraj320
Tydzień748
Miesiąc3205
Wszystkie681210

Wakacyjne spotkanie DKK

Podczas lipcowego spotkania Klubowicze nie kryli radości z naszego kolejnego w czasie pandemii spotkania, bowiem DKK to nie tylko rozmowa o przeczytanej książce, ale również towarzyskie spotkanie wokół literatury. Przedmiotem naszej dyskusji była książka „Wszystkie nasze obietnice” Collen Hoover. Autorka w swojej książce porusza temat miłości -miłości tej prawdziwej, która czasami rani aż do bólu.

Czytaj więcej...

Zaczynamy!

Dyskusyjny Klub Książki w Górach zachowując wszelkie środki ostrożności rozpoczął działalność mimo trwającej pandemii.

Wznowione spotkania przyczyniły się do dalszego promowania biblioteki – miejsca w którym można rozmawiać o książkach.

Czytaj więcej...

Lutowe spotkanie DKK

IMG_20200212_091125.jpgKlimat prowincjonalnego nadmorskiego angielskiego miasteczka towarzyszył nam podczas lutowego spotkania DKK, a to za sprawą książki „Ostatnia misja majora Pettigrewa” Helen Simonson. Autorka w swojej książce mówi o potrzebie miłości i prawie do szczęścia w starszym wieku, a przede wszystkim o odwadze w przełamywaniu barier i uprzedzeń rasowych.

Czytaj więcej...

Wigilijne spotkanie DKK w Filii bibliotecznej w Górach

18 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Było to spotkanie wyjątkowe, w przedświątecznej atmosferze a „przygoda z książką” toczyła się przy wigilijnym stole.

Bohaterem spotkania była książka Jawel E. Anny "Miejsce Bez Ciebie" to powieść o poświęceniu i odnajdowaniu siebie. Historia Bodhiego i Henny ( głównych bohaterów) niesie za sobą rozczarowanie, cierpienie, ból i porusza wiele bardzo ciężkich tematów, ale przy tym pokazuje, jak potężna może być miłość i jak wiele jest w stanie przetrwać, gdy napotykamy na swojej drodze tę właściwą osobę. Warto przeczytać!

Czytaj więcej...

DKK na spotkaniu z góralską kapelą.

W piątkowe popołudnie członkowie DKK działającego przy filii bibliotecznej w Górach na zaproszenie bibliotekarzy z MiGBP w Pińczowie uczestniczyli w świątecznym spotkaniu z czytelnikami. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania świątecznego była kapela góralska "Wisła" z Wisły.

Czytaj więcej...

Listopadowe spotkanie DKK

„ Lata powyżej zera” opowiadają o losach dziewczyny, której dojrzewanie przypada na lata 2000+. Anita Szymborska ( nasza bohaterka) należy do pokolenia, które pamięta jeszcze walkmany, discmany, kupowanie upragnionych jeansów na targowisku, kult Magika z Paktofoniki oraz opisy na Gadu - Gadu, które miały powiedzieć więcej, niż mówiły. Nie pamięta za to już PRL-u. Jak każde pokolenie, ma swoje wzloty i upadki i jak każde ma swoje "kłopoty", nastoletnie ciąże, praca na zmywaku w Szkocji, samotność w nowej rzeczywistości, poszukiwania i brak zrozumienia przez dorosłych. Jak w tym wszystkim odnajdzie się Anita? Oczywiście dowiecie się o tym sięgając po książkę.

Czytaj więcej...

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]