Kalendarz

czerwiec 2022
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Odsłon

Dzisiaj214
Wczoraj363
Tydzień214
Miesiąc9440
Wszystkie901298

"Obok Julii" Eustachy Rylski

k22.jpgPodczas czerwcowego spotkania klubu rozmawialiśmy na temat powieści Eustachego Rylskiego „Obok Julii” . Udział w rozmowie wzięło 7 osób.

„Obok Julii” to melancholijna, troszkę senna powieść, której akcja toczy się pomiędzy rokiem 1948, a współczesnością. We fragmentach opisujących pracę (bohatera pierwszo planowego ) w bazie można doszukać się klimatu podobnego do "Bazy Sokołowskiej" i innych utworów Hłaski. Powieść ta zdaniem jednych była ciekawa i godna polecenia, a zdaniem innych nużąca i męcząca.

Czytaj więcej...

10 lat Dyskusyjnego Klubu Książki!

282126739 502246318249461 4166317552945824665 nW 2022 roku przypadł jubileusz 10-lecia działań zorganizowanego w Gminnej Bibliotece Publicznej - Filia Góry Dyskusyjnego Klubu Książki. Jubileusz był okazją do przywołania wspomnień, które, choć minione, to nadal pozostają długo w pamięci. Jak wspomniała moderator Halina Biały pierwsze, organizacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece odbyło się 3 kwietnia 2012 r., a pierwszą omawianą pozycją książkową była powieść autobiograficzna „Pola Negri – Legenda Hollywood” Mariusza Kotowskiego.W spotkaniu tym uczestniczyło cztery osoby. W ciągu 10 lat odbyło się 108 spotkań i przeczytano 138 tytułów książek, począwszy od kiążek bardzo ambitnych po literaturę popularną, podróżniczą i biograficzną.Podczas jubileuszu dzieje klubu zaprezentowała bibliotekarka i moderator klubu. Pomogła w tym prezentacja multimedialna, w której przypomniała najważniejsze wydarzenie oraz niezapomniane spotkania z autorami książek.

Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki

W dniu 24.05. br. w Filii bibliotecznej odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy rozmawiali o książce Gabrieli Gargaś „A między nami wspomnienia”  i powieści J.D. Bujak pt. „Spadek”.

            „Spadek” to tajemnicza powieść, w której człowiek do końca nie jest człowiekiem, złe duchy szukają pomocy wśród żywych, a za piwnicznymi drzwiami nie zawsze znajdują się schody.

Czytaj więcej...

Spotkanie DKK

1642022.jpgNie ma nic piękniejszego niż kwietniowe popołudnie spędzone nad ulubionym zajęciem molów książkowych – gadaniu o książkach.
26 kwietnia nasi członkowie DKK  w bardzo ożywiony sposób  referowały ostatnio przeczytaną pozycję, powieść Martina Sixsmitha „Tajemnica Filomeny”. Jest to niesamowita historia opisująca całe życie Anthony'ego, chłopca który w wieku trzech lat został w okrutny sposób odebrany matce i sprzedany do rodziny zastępczej w Ameryce. Historia przepełniona emocjami, trudnymi emocjami. Mimo iż z opisu na okładce znamy zakończenie, to w ogóle nie przeszkadza w śledzeniu losów głównego bohatera Antoniego –Michaela. Autor bardzo celnie wychwycił problem zerwanych więzi i poszukiwania tożsamości, bezradności wobec systemu, jak trudno żyć bez „korzeni”, z poczuciem winy.
Książka tak fantastyczna jak przerażająca w niej historia. Nasi czytelnicy byłi Nią zachwyceni i na długo zapadnie w ich pamięci.

Czytaj więcej...

Wiosenne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Górach pińczowskich

l2022.jpg23.03.2022 r. w filii bibliotecznej odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy rozmawiali o książce rosyjskiej pisarki Ludmiły Ulickiej pt.” Daniel Stein, tłumacz”. Powieść wyróżniona w 2007 roku najważniejszą nagrodą literacką w Rosji, „Bolszaja Kniga’’ (odpowiednik nagrody NIKE w Polsce). Historia opowiedziana w książce jest biografią polskiego Żyda, który przeszedłszy przez najbardziej nieprawdopodobne, ale i straszne, „przygody” wojenne, staje się katolickim kapłanem, który w Izraelu stara się stworzyć enklawy ekumeniczne – przede wszystkim zjednoczyć judaizm i chrześcijaństwo.

Czytaj więcej...

Spotkanie DKK w Domu Ariańskim

W wtorkowe popołudnie grupa członków Dyskusyjnego Klubu Książki z Gór pińczowskich spotkała się w Domu Ariańskim (zw. Drukarnią lub Domem Wójta) w Pińczowie na wernisarzu szopek bożonarodzeniowych. Jak przekazał Nam przewodnik   część eksponatów pochodzi z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa , a część – z Muzeum Misyjnego Komisariatu Ziemi Świętej w Krakowie. Te z kolei powstawały w różnych częściach świata.

Czytaj więcej...

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]