Kalendarz

październik 2020
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj15
Wczoraj218
Tydzień778
Miesiąc5148
Wszystkie700142

„Rozmowy pod drzewem zapomnienia” - spotkanie DKK

nNNbUh.jpgKolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii bibliotecznej w Górach odbyło się 16 września. Tematem dyskusji była książka angielskiej pisarki i dziennikarki, mieszkającej obecnie w amerykańskim stanie Wyoming Alexandry Fuller - Rozmowy pod drzewem zapomnienia.

Książka jest zapisem barwnych, choć czasami bardzo tragicznych losów rodziny autorki na tle afrykańskiej scenerii. Zdaniem uczestników spotkania książkę czyta się dobrze.

Czytaj więcej...

Spotkanie DKK

dkk202008.jpg26 sierpnia z zachowaniem niezbędnego reżimu sanitarnego, spotkali się członkowie DKK, którzy dzielili się wrażeniami na temat książki „Córka króla moczarów” Karen Dionne.

Helena Pelletier potrafi polować na zwierzęta i wytropić każdy ślad. Nauczyła się tego od ojca, z którym dorastała w całkowitym odosobnieniu w domku na trzęsawiskach. Mężczyzna był jej bohaterem, wzorem do naśladowania i idolem – do czasu, gdy zaczęła sobie uświadamiać, że obie z matką są na bagnach więzione, a ojciec kontroluje całe ich życie.

Czytaj więcej...

Wakacyjne spotkanie DKK

Podczas lipcowego spotkania Klubowicze nie kryli radości z naszego kolejnego w czasie pandemii spotkania, bowiem DKK to nie tylko rozmowa o przeczytanej książce, ale również towarzyskie spotkanie wokół literatury. Przedmiotem naszej dyskusji była książka „Wszystkie nasze obietnice” Collen Hoover. Autorka w swojej książce porusza temat miłości -miłości tej prawdziwej, która czasami rani aż do bólu.

Czytaj więcej...

Zaczynamy!

Dyskusyjny Klub Książki w Górach zachowując wszelkie środki ostrożności rozpoczął działalność mimo trwającej pandemii.

Wznowione spotkania przyczyniły się do dalszego promowania biblioteki – miejsca w którym można rozmawiać o książkach.

Czytaj więcej...

Lutowe spotkanie DKK

IMG_20200212_091125.jpgKlimat prowincjonalnego nadmorskiego angielskiego miasteczka towarzyszył nam podczas lutowego spotkania DKK, a to za sprawą książki „Ostatnia misja majora Pettigrewa” Helen Simonson. Autorka w swojej książce mówi o potrzebie miłości i prawie do szczęścia w starszym wieku, a przede wszystkim o odwadze w przełamywaniu barier i uprzedzeń rasowych.

Czytaj więcej...

Wigilijne spotkanie DKK w Filii bibliotecznej w Górach

18 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Było to spotkanie wyjątkowe, w przedświątecznej atmosferze a „przygoda z książką” toczyła się przy wigilijnym stole.

Bohaterem spotkania była książka Jawel E. Anny "Miejsce Bez Ciebie" to powieść o poświęceniu i odnajdowaniu siebie. Historia Bodhiego i Henny ( głównych bohaterów) niesie za sobą rozczarowanie, cierpienie, ból i porusza wiele bardzo ciężkich tematów, ale przy tym pokazuje, jak potężna może być miłość i jak wiele jest w stanie przetrwać, gdy napotykamy na swojej drodze tę właściwą osobę. Warto przeczytać!

Czytaj więcej...

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]