Wszystkie1194984

DKK - Aktualności

10 lat Dyskusyjnego Klubu Książki!

282126739 502246318249461 4166317552945824665 nW 2022 roku przypadł jubileusz 10-lecia działań zorganizowanego w Gminnej Bibliotece Publicznej - Filia Góry Dyskusyjnego Klubu Książki. Jubileusz był okazją do przywołania wspomnień, które, choć minione, to nadal pozostają długo w pamięci. Jak wspomniała moderator Halina Biały pierwsze, organizacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece odbyło się 3 kwietnia 2012 r., a pierwszą omawianą pozycją książkową była powieść autobiograficzna „Pola Negri – Legenda Hollywood” Mariusza Kotowskiego.W spotkaniu tym uczestniczyło cztery osoby. W ciągu 10 lat odbyło się 108 spotkań i przeczytano 138 tytułów książek, począwszy od kiążek bardzo ambitnych po literaturę popularną, podróżniczą i biograficzną.Podczas jubileuszu dzieje klubu zaprezentowała bibliotekarka i moderator klubu. Pomogła w tym prezentacja multimedialna, w której przypomniała najważniejsze wydarzenie oraz niezapomniane spotkania z autorami książek.

W spotkaniu oprócz członków klubu i zaproszonych gości uczestniczyli Wójt Gminy Michałów- Mirosław Walasek, przewodniczący Rady Gminy – Jarosław Wleciał, sekretarz Urzędu Gminy - Henryka Gietka Bębenek, skarbnik Urzędu Gminy -Halina Głombińska, którzy złożyli serdeczne podziękowania za wiele ciekawych inicjatyw kulturalnych oraz życzenia dalszej owocnej działalności na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Obecni byli także : Małgorzata Winkler – koordynator z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach   oraz dyrektor MIGBP w Pińczowie Jolanta Opoka wraz z moderatorką DKK działającego w Pińczowie Bogumiłą Wójtowicz , Joanna Strączek - dziennikarz, reporter Tygodnika Ponidzie oraz nasi wspaniali Seniorzy.

Wspaniałych emocji przy czytaniu życzyła także pisarka Monika Sawicka, która w dalszej części spotkania przedstawiła uczestnikom spotkania niezwykłą prezentację multimedialną o miłości, życiu, kobiecie i mężczyźnie, o radościach i smutkach życia i o tym, by żyć dziś, a nie czekać na jutro. „Życie jest krótkie i nieprzewidywalne. Powiedzmy dziś komuś, że go kochamy, zróbmy coś dla drugiego człowieka, zróbmy coś dla siebie. Żyjmy tak, jakby jutro miało nie nadejść” – mówiła pisarka . Zwieńczeniem spotkania był   jubileuszowy tort. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele lat wspólnego czytania i dyskutowania o książkach.

Wszystkiego najlepszego kochani Klubowicze – gdyby nie Wy nie byłoby tych wszystkich miłych wspomnień!. Serdecznie zapraszamy także do dołączenia do naszego bibliotecznego grona dyskusyjnego. Wszelkie informacji w tej sprawie można uzyskać w  Filii bibliotecznej w Górach.

Moderator DKK Halina Biały