Kalendarz

wrzesień 2021
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj269
Wczoraj314
Tydzień2454
Miesiąc9268
Wszystkie804195

DKK - Aktualności

Wyjazdowe spotkanie DKK

W czwartek, 9 września Dyskusyjny Klub Książki z Gór Pińczowskich wziął udział w spotkaniu autorskim z pisarką Dorotą Gąsiorowską. Spotkanie odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

"Piszę emocjami historie, które są we mnie" tak o swojej twórczości mówiła na spotkaniu autorskim Dorota Gąsiorowska, autorka licznych powieści, która zadebiutowała w 2015 r. "Opowieścią Łucji".

Czytaj więcej...

Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo czy morderstwo doskonałe? wrześniowe spotkanie DKK

241663916 343960537411374 6807041609783912011 nKolejne w tym roku spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki, jak zawsze w naszym gronie, było bardzo miłe i owocne. Z wielką radością spotkaliśmy się, aby omówić książkę , której tematyka przypadła wszystkim do gustu.

Pewnej mroźnej styczniowej nocy 1955 roku do małego mieszkania przy ulicy Nowy Świat w Warszawie zostają wezwane milicja i pogotowie. Na miejscu stwierdzają zgon młodej kobiety, żony znanego w warszawskim świecie intelektualisty, profesora zoologii, Kazimierza Tarwida. Zostaje on oskarżony o otrucie Teresy Tarwid cyjankiem potasu… Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo czy morderstwo doskonałe? Tę zagadkę swego czasu próbowała rozwiązać cała Polska Ludowa. Jarosław Molenda w książce "Profesor i cyjanek" pisze właśnie najgłośniejszym chyba - obok sprawy Gorgonowej - procesie poszlakowym w historii polskiego sądownictwa.

Czytaj więcej...

Kolejne wakacyjne spotkanie DKK za Nami

W dniu 18 sierpnia 2021r. w Filii bibliotecznej Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiałi o prywatnym, często nieznanym i głęboko skrywanym życiu elit intelektualnych PRL-u. Tematu do rozważań dostarczyła książka autorstwa znanej dokumentalistki Joanny Siedleckiej „Biografie odtajnione: z archiwów literackich bezpieki”. Autorka przedstawia świat literatów jako wyzuty z wielu podstawowych, zdawać by się mogło ludzkich odruchów: solidarności, współczucia, lojalności. Najbliżsi przyjaciele zdradzają, donoszą, nie licząc się z konsekwencjami, oczekując tylko osobistych profitów. Większości Klubowiczów książka przypadła do gustu. Niektóre osoby, zwróciły uwagę na to, że donoszącymi były często osoby bliskie, osoby publicznie znane, jak choćby wymienieni przez autorkę reżyser Marek Piwowski czy ] pisarka Krystyna Siesicka, których autorka uznaje za tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa PRL-u.

Czytaj więcej...

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w renesansowej synagodze

26 lipca pińczowski Dyskusyjny Klub Książki razem z DKK z Gór Pińczowskich spotkał się w Starej Synagodze w Pińczowie, aby porozmawiać o twórczości Isaaca Bashevisa Singera. Tematem przewodnim spotkania stała się powieść "Sztukmistrz z Lublina" - książka dla nas szczególnie ważna, bo to w niej autor zawarł słynne powiedzenie:

            "Przez chwilę panowała cisza. Słychać było, jak knot lampy wysysa naftę. Jasza spojrzał na zegarek. - Ludzie, jestem ugotowany! - Późno jest? - W Pińczowie dnieje. Ano, muszę lecieć..." (fragment powieści "Sztukmistrz z Lublina" Isaaca Bashevisa Singera). "W Pińczowie dnieje" to powiedzenie znane w całej Polsce.

Czytaj więcej...

Czerwcowe spotkanie DKK

23 czerwca spotkaliśmy się po raz kolejny aby podjąć dyskusję   na temat książki Marka Harnego pt. ,,Dwie kochanki".

„Dwie kochanki”, to powieść społeczno-obyczajowa, tematycznie oparta na trudnej historii Polski, nawiązującej do antykomunistycznego ruchu oporu na nowosądecczyźnie w czasie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu.

Autor w książce ukazuje również problem polsko-żydowskich relacji oraz opowiada o życiu pisarza Marcina Cichego, który podążając śladami tragicznie zmarłej Maryli-Miriam, swej pierwszej miłości, próbuje równocześnie odnaleźć swoją ścieżkę, którą przed laty zagubił gdzieś między Nowym Sączem, Krakowem i Paryżem.

Czytaj więcej...

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]