Kalendarz

wrzesień 2020
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj79
Wczoraj267
Tydzień346
Miesiąc5738
Wszystkie692956

Narodowe czytanie - Przedwiośnie

Po raz siódmy odbyła się w całej Polsce akcja Narodowe czytanie, która ma za zadanie promować czytelnictwo, literaturę, oraz narodową klasykę. Po raz pierwszy akcja ta odbyła się w roku 2012 a pomysłodawcą był ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Pierwszą lekturą wybraną na Narodowe czytanie był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.

Nasza biblioteka bardzo szybko włączyła się w akcje Narodowego czytania zapraszając do uczestnictwa zaprzyjaźnione instytucje. W tym roku uczestnicy akcji musieli zmierzyć się z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego.Jest to powieść wielu pytań, na które trudno znaleźć odpowiedź: w jakim kierunku zdążać, jaka ta Polska ma być, jaki powinien być ustrój

Narodowe czytanie rozpoczoł Wójt Gminy Michałów- Pan Mirosław Walasek od przeczytania listu prezydenta RP Andrzeja Dudy wydanego z okazji Narodowego czytania. Następnie rozpoczęto czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Większość zgromadzonych osób, które podjęły się trudu przeczytania „Przedwiośnia” to uczniowie, nauczyciele ZPO w Górach oraz bibliotekarze i członkowie DKK działąjącego przy Filii bbibliotecznej w tutejszej miejscowości.

Wspólnemu czytaniu i słuchaniu fragmentów książki towarzyszył śpiew pieśni patriotycznych oraz projekcja fragmentu filmu „Przedwiośnie”.

Serdecznie dziękujemy gronu pedagogicznemu i uczniom za udział w uroczystości i jednocześnie zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu już za rok.


Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]