Kalendarz

październik 2020
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj213
Wczoraj137
Tydzień213
Miesiąc4583
Wszystkie699577

Tajemnice Sandomierza

20 sierpnia odbyła się jednodniowa wycieczka, w której Seniorzy mieli szanse zobaczyć malownicze krajobrazy Sandomierza. Podczas pobytu w tym uroczym mieście spacerowaliśmy po rynku, podziwiając zabytki i płosząc gołębie. Zobaczyliśmy zbrojownie i sale tortur. Mieliśmy okazję spotkać średniowiecznego rycerza, który z zapałem i w pełni humoru przedstawił nam "wspaniałe" życie księżniczek i rycerzy, które w rzeczywistości nie było takie kolorowe. Usłyszeliśmy, ciekawostki na temat różnych rodzajów broni, zbroi, jak również szczegółów mody średniowiecznej.Następnie poszliśmy do podziemi, gdzie widzieliśmy groty, które w dawnych czasach były wykorzystywane jako piwnice dla handlarzy. Pokonalismy tam ponad trzysta sześdziesiąt cztery schody. Kolejną atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie ruin pałacu Krzyżtopór w miejscowości Ujazd. Ta XVII - sto wieczna rezydencja o ogromnych rozmiarach, oczarowuje swoją "astronomiczną" architekturą i historią powstawania.

Sandomierz nas zachwycił – niezwykle urokliwe miasteczko, gdzie czas jakby się zatrzymał, wszechogarniający spokój i kameralność robią niesamowite wrażenie.

Nasi seniorzy, niewątpliwie zmęczeni intensywnością zwiedzania, ale i pełni wrażeń i pomysłów na kolejne wydarzenia wyruszyli w drogę powrotną. Czas wspólnie spędzony w autokarze sprzyjał integracji, a radość uczestników wycieczki są dla nas najlepszym dowodem, iż wspólny wyjazd   był trafionym pomysłem.

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]