sierpień 2020

Noc Bibliotek

„Znajdź wspólny język” to hasło tegorocznej V ogólnopolskiej akcji „NOCY BIBLIOTEK”, która odbyła się w filii bibliotecznej w Górach 4 października. Zajęcia przeznaczone były dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. „Noc Bibliotek” rozpoczęliśmy się od wspólnego przeczytania wiersza "Wierszowiązałki" Joanny Mueller. Następnie uczestnicy wzięli udział w zabawach „Bajkowe kalambury” i „Tajemnice skrzyni ”, w których należało wykazać się wiedzą ze znanych książek. W programie znalazły się również zajęcia plastyczne oraz projekcja filmu „ Ptyś i Bill”.

Druga część spotkania przeznaczona była dla nieco starszych czytelników, podczas której uczestnicy spotkania przy kawie i herbacie podzielili się swoimi wrażeniami na temat przeczytanych książek oraz obejrzeli film „ Idealna para”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do odwiedzania naszych Bibliotek. /hb/

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.