kwiecień 2020

TYDZIEŃ BIBLIOTEK W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W MICHAŁOWIE

Tydzień Bibliotek rozpoczął się rozdaniem książeczek i dyplomów czterolatkom.

Następnie odbyły się spotkania z serii Głośne Czytanie w trzech grupach przedszkolnych w dniach 14-16 maja.

Grupa 6-latków wysłuchała książki z serii I b pt. „Najsilniejszy w klasie” o tym jak Kuba zrozumiał, że lepiej nie nosić kamieni w plecaku.

Grupa 5-latków wysłuchała książki o Kruczku Skarpetce, który tym razem sprytnie zdobył wszystkie ukochane zabawki przyjaciół. Pilnując swych skarbów był samotny. Zrozumiał więc, że lepiej mieć przyjaciół, z którymi można dzielić się zabawkami.

Najmłodsza grupa przedszkolaków wysłuchała książeczki o Martynce w ZOO. Wędrując po ZOO ze swym bratem wymyślili rapowaną piosenkę „Co by było, gdyby Pufek był tu z nami”(Pufek to ich piesek).

Odbyła się również lekcja biblioteczna „Od pisarza do bibliotekarza” o drodze jaką musi przebyć książka zanim dotrze do czytelnika. W lekcji wzięli udział uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Michałowie. Po wysłuchaniu informacji teoretycznych uczniowie mieli okazję sami wykonać książkę. Uczniowie zastali podzieleni na różne stanowiska:

- twórca,

- redaktor,

- ilustratorzy,

- introligatorzy,

- bibliotekarze.

Efektem ich ciężkiej pracy są dwie książeczki pt. „Życie zwierząt” oraz „Tytuł o przyrodzie” napisane pod pseudonimem TRAKTOR.