kwiecień 2020

„ Od czwartego roku bez książeczki ani kroku” - 11 edycja

W ramach obchodu Tygodnia Bibliotek w tym roku już po raz 11 w GBP w Michałowie odbyła się akcja czytelnicza dla 4 -latków z gminy Michałów pod hasłem „ Od czwartego roku bez książeczki ani kroku” mająca na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Kluczowym momentem spotkania było rozdanie czterolatkom dyplomów i książeczek z serii : “To co najbardziej lubię” po to, by zaszczepić w dzieciach miłość do książek, a u rodziców wyrobić nawyk codziennego głośnego czytania swoim pociechom. Kolejnym punktem było wspólne odczytanie "Lokomotywy" przez zaproszonych gości. ma celu

Na koniec spotkania zaprosiliśmy dzieci w „podróż do krainy baśni i bajek”. Tym razem spektakl teatralny pt. „Złota rybka” w wykonaniu grupy Krak- Art z Krakowa. Wspaniała zabawa, muzyka sprawiły, że dzieci z uśmiechem na twarzy opuszczały salę naszej Biblioteki. Aby wypełnić dzieciom czas oczekiwania na przedstawienie, wszystkie maluszki zostały poczęstowane słodkościami.

W spotkaniu udział wzięli Małgorzata Winkler - instruktor metodyczny WBP w Kielcach, Agnieszka Bochen –przedstawiciel UG oraz bibliotekarze powiatu pińczowskiego. /hb/.