kwiecień 2020

O czym szumi las – spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa Pińczów

"Uczmy miłości do przyrody,
uczmy spostrzegać jej piękno,
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły"
H. Zdzitowiecka

W dniach 19, 21 marca br. na zaproszenie Pani Haliny Biały pracownika Filii bibliotecznej w Górach gościliśmy przedstawicieli Nadleśnictwa Pińczów Panią Patrycję Łobodzin i Pana Waldemara Błaziaka.

Celem spotkania z leśnikami było zapoznanie dzieci z rolą jaką pełni leśniczy w środowisku leśnym, pogłębienie wiadomości na temat zwierząt i roślin żyjących na naszych terenach. Pani leśnik przedstawiła las, jako miejsce życia wielu istot, dla których śmieci i hałas mogą stanowić zagrożenie, zainteresował dzieci swoimi opowieściami o zwierzętach i ptakach wykorzystując różne ilustracje, obrazki. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały ciekawą prezentację. Zajęcia były bardzo ciekawe, a wzbogaciły je różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, które przynieśli ze sobą leśnicy.

Na pożegnanie przedszkolaki wręczyły zaproszonym gościom podziękowanie za ciekawą lekcję przyrody, która umożliwiła nam zaznajomienie się z pracą leśniczego, lepsze poznanie zwierząt naszych lasów, a także uwrażliwiła na otaczające nas piękno natury. Natomiast przedstawiciele Nadlesnictwa obdarowali dzieci drobnymi upominkami.

Spotkania miały miejsce w Filii bibliotecznej w Górach oraz w Zespołu Placówek Oświatowych w Węchadłowie w grupach przedszkolnych.

Dziękujemy Paniom Monice Leśniewskiej i Małgorzacie Karbowniczek za umożliwienie przeprowadzenia spotkania./hb/