kwiecień 2021

Spotkanie z Panią Edytę Zarębską

Dnia 6 października biblioteka w Michałowie gościła Panią Edytę Zarębską – bajkopisarkę i ilustratorkę książek dla dzieci oraz jej męża  Roberta Zarębskiego - muzyka i kompozytora . Na spotkanie przybyli uczniowie   ze Szkoły  Podstawowej w Michałowie ze swoimi opiekunkami.

Autorka  wystąpiła w baśniowym stroju motyla i spotkanie  rozpoczęła opowiadając  o początkach swojej twórczości , o  przygodach ze swojego dzieciństwa, które były  dla niej inspiracją do  pisania książek. Powiedziała, że  jako mała dziewczynka marzyła  zostać pisarką i że marzenie to się spełniło,  a spotkania z Czytelnikami   sprawiają  jej ogromną radość i że każda rozmowa w cztery oczy z dziećmi stanie się prędzej czy później częścią bajki  lub powieści.
Do wspólnej zabawy włączył się Pan Robert, który przeczytał bajkę, a następnie  zaśpiewał piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Dzieci  śpiewały i  klaskały do rytmu.  Słowa do  piosenki  „Mądra rzeka”  napisała Pani Edyta, a muzykę skomponował  jej mąż.
Spotkania takie poprzez zabawę i miłą atmosferę  są okazją do zainteresowania małych czytelników Biblioteką i czytelnictwem. Dziękujemy i zapraszamy.

::zobacz wszystkie zdjęcia::