Kalendarz

grudzień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj307
Wczoraj735
Tydzień3265
Miesiąc3813
Wszystkie592148

Listopadowe spotkanie DKK

„ Lata powyżej zera” opowiadają o losach dziewczyny, której dojrzewanie przypada na lata 2000+. Anita Szymborska ( nasza bohaterka) należy do pokolenia, które pamięta jeszcze walkmany, discmany, kupowanie upragnionych jeansów na targowisku, kult Magika z Paktofoniki oraz opisy na Gadu - Gadu, które miały powiedzieć więcej, niż mówiły. Nie pamięta za to już PRL-u. Jak każde pokolenie, ma swoje wzloty i upadki i jak każde ma swoje "kłopoty", nastoletnie ciąże, praca na zmywaku w Szkocji, samotność w nowej rzeczywistości, poszukiwania i brak zrozumienia przez dorosłych. Jak w tym wszystkim odnajdzie się Anita? Oczywiście dowiecie się o tym sięgając po książkę.

Czytaj więcej...

Waite Urban pt.: „Na krawędzi” jesienne spotkanie DKK

Tematem środowego spotkania DKK była powieść Waite Urbana pt.: „Na krawędzi”.
Głównymi bohaterami książki są Phil Hunt i Bobby Drake. Phil to hodowca koni, który w swoim życiu popełnił wiele błędów, przez co siedział w więzieniu i jak sam uważa stracił przez to wiele lat swojego życia. Jednak ostatni raz zdecydował się przemycić heroinę do kraju. Bo dla pieniędzy, człowiek, któremu ich brakuje tak naprawdę jest w stanie zrobić wszystko. Bobby Drake, zastępca szeryfa miasteczka chcąc przechwycić przemytników, pakuje się w kłopoty i musi być chroniony. W zakończeniu powieści bohater ten pokaże nam, że ma swój honor. Z wroga zostanie przyjacielem. Ale, żeby dowiedzieć się dlaczego musicie sięgnąć po tę pozycję.

Czytaj więcej...

„WILK” MAREK HŁASKO – SPOTKANIE DKK

  Tym razem na naszym spotkaniu dyskutowaliśmy o powieści Marka Hłasko "Wilk" – zaginiona powieść, odnaleziona i opublikowana po raz pierwszy w 2015. Zgodnie stwierdziliśmy, że przedstawiony w książce portret międzywojennej Warszawy przygnębia i porusza, ukazując   obraz nędzy i biedy. Hłasko doskonale oddał klimat dzielnicy robotniczej. Jednak Rysiek Lewandowski, chłopak z Marymontu marzy o lepszym, dostatnim życiu. Dochodzi do wniosku, że panaceum na zło i wszechobecną nędzę jest nadchodzący komunizm.

Czytaj więcej...

Spotkanie po latach - Judith W. Taschler "Nauczycielka"

dkk 07 2019W lipcowe przedpołudnie dyskutowano o książce Judith W. Taschler pt. "Nauczycielka". Jest to opowieść o związku Matyldy i Xavera, którzy poznali się na studiach. Głównych bohaterów łączyły wspólne pasje tj. miłość do literatury i zamiłowanie do tworzenia ciekawych historii. Jednak po 16. latach Xaver odchodzi bez słowa pożegnania. Matylda ciężko to znosi, bardzo długo nie może zrozumieć, co skłoniło ukochanego do odejścia.

Czytaj więcej...

Czerwcowe spotkanie DKK 2019

dkk czerwiec2019Na czerwcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy książkę Tess Gerritsen   Umrzeć po raz drugi”. Akcja powieści toczy się dwutorowo. Z jednej strony jesteśmy świadkami wyprawy do afrykańskiego buszu, a z drugiej u boku Rizzoli i Isles rozwiązujemy sprawę kryminalną. Okazuje się, że obie sprawy są ze sobą ściśle powiązane.

Czytaj więcej...

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]