Wszystkie1198072

EUROPEJSKIE CENTRUM BAJKI - PACANÓW

„W Pacanowie kozy kują
więc koziołek mądra głowa
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa....”

28 sierpnia br. wybraliśmy się na daleką i bardzo ekscytującą wycieczkę do Pacanowa, który od pewnego czasu stanowi europejską stolicę bajki. W wycieczce brały udział dzieci uczestniczące w cyklu spotkań „ Wakacje w Bibliotece”.

Po przyjeździe do Europejskiego Centrum Bajki „im. Koziołka Matołka" znaleźliśmy się w ogrodzie zabaw. Główną atrakcją była zagroda z kozami i staw z żabami. Jednak najbardziej oczekiwanym momentem było wejście w świat bajek. Zrobiliśmy to pod opieką wróżki.

Każdy uczestnik miał możliwość otrzymania tajemniczej mapy i wejścia do tej krainy mysią dziurką. A świat bajki okazał się kolorowy i bajkowy. Wspaniała okazała się też wycieczka bajkowym pociągiem , gdzie wróżka zaprosiła wszystkich do podróży z bajką pod wodą, w kopalni, na lądzie , w kosmosie. A tam czekały same bajkowe postacie- elfy, krasnale. trolle, syreny, wróżki, Pan Twardowski , smoki i bohater książki Kornela Makuszyńskiego -Koziołek Matołek.

Bajkowi podróżnicy z Gminy Michałów mieli okazję na wizytę w Sali kwiatów, podziwiali bajkowych bohaterów na ekranie rozwiązując wirtualne zgadywanki. Była też okazja obejrzenia w sali kinowej filmu z przygodami Koziołka Matołka. Dzieci w niecodzienny sposób otwierały bajkowe szufladki i oglądały co każda z nich kryje.

Po zwiedzeniu wystawy udaliśmy się do ogrodu zmysłów z altanami, który otacza ten budynek, w ogrodzie mogliśmy troszkę pobiegać i pobawić się na placu zabaw. A jak bawiliśmy się można zobaczyć na zdjęciach.

::zobacz wszystkie zdjęcia::