październik 2019

Narodowe Czytanie 2019

W sobotę, 7 września pod patronatem Pary Prezydenckiej odbyło się po raz ósmy Narodowe Czytanie. W tym roku Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką wybrali do wspólnego czytania nowele polskie. Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowie po raz kolejny wzięła udział w kampanii promującej czytelnictwo. Na muszli koncertowej przy Urzędzie gminy zebrali się mieszkańcy gminy aby wspólnie czytać lub posłuchać fragmentów wybranych lektur.

Wśród czytających byli: Wójt Gminy Michałów Mirosław Walasek, Sekretarz Gminy Michałów Henryka Gietka- Bębenek, Skarbnik Gminy Michałów Halina Głombińska, Prezes Stadniny Koni w Michałowie Monika Słowik, Dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej LIB- MED Barbara Liberek, Mirosława Młyńczak- nauczyciel języka polskiego ze SP w Michałowie, Agnieszka Śliwa nauczyciel języka polskiegi, historii ze SP w Węchadłowie, rady Paweł Kula,   Naczelnik OSP w Michałowie Sławomir Nocuń, Przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich   Joanna Matuszczyk, Lidia Matuszczyk z KGW w Zagajówku, Barbara Sobczyk z KGW w Górach, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w składzie: Aneta Czaplińska, Małgorzata Zimoląg, Józef Sobczyk, czytelnicy naszej biblioteki Ewelina Majcher, Stanisław Szewczyk , pracownicy tutejszej biblioteki w składzie: Dyrektor Dorota Bębenek, Marta Durnaś a także młodzież i dzieci z naszej gminy: Weronika Sobczyk, Śliwa Karolina, Oliwie Kwiecień, Samanta Drabik,Samanta Ogórek, Julita Konofal, Zuzanna Matyjas, Wiktor Majcher, Wiktor Toboła, Patryk Toboła.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczne Narodowe Czytanie: czytającym jak i słuchającym. /hb/.